In Nederland klinkt regelmatig kritiek op de zogenoemd ‘softe’ aanpak van overlastplegers. Mensen schelden agenten uit of dagen hen uit, vaak in de wetenschap dat de gevolgen meestal meevallen. Steeds vaker filmen ze hun eigen aanhouding om de politie daarna online in een kwaad daglicht te zetten.
Omdat agenten aan strikte regels zijn gebonden en de-escalerend moeten optreden, voelen sommige overlastgevers ruimte om te testen hoever ze kunnen gaan. Vaak blijft het bij aanhouding en een boete voor belediging. In andere landen lijkt de politie soms minder terughoudend.
Op internet circuleert nu een video waarin een donkere man midden op straat loopt terwijl een politieauto achter hem rijdt. Hij gaat niet opzij. Wanneer de auto hem wil passeren, wordt hij plots agressief en begint hij hard op de ruiten te slaan.
De agenten laten dit niet op zich zitten. In plaats van kalmeren, grijpen ze direct stevig in: één agent geeft de man een harde trap, waarna hij tegen de grond gaat.
De beelden zorgen voor verdeeldheid. Critici vinden het optreden buiten proportie, terwijl anderen juist zeggen dat de man dit volledig aan zichzelf te danken heeft. De video gaat inmiddels het hele internet over.





