Gisteren werd bekend dat de geliefde volkszanger René Karst (59) plots is overleden. Nog maar een paar dagen geleden stond hij met zijn gitaar op het podium bij Radio Noordzee. Voorafgaand aan dat optreden gaf hij luisteraars een inkijkje in zijn agenda: zijn grote droom stond op het punt uit te komen. Ook deelde hij – zo blijkt nu – een prachtige laatste boodschap.

Aanstaande woensdag zou René in Hoogeveen beginnen aan zijn theatervoorstelling De Afterparty. Die dag krijgt nu een heel andere betekenis: dan wordt er afscheid van hem genomen.

In de uitzending vertelde hij enthousiast over de show:

“De Afterparty is bij mij begonnen toen mijn vader en moeder feest vierden dat ik werd geboren.”

Laatste boodschap

Niet wetend dat het zijn laatste woorden in de media zouden zijn, zei René ook:

“Vanaf dat moment heb ik altijd geprobeerd om positief in het leven te staan. Altijd met een glimlach rond te lopen en om altijd leuke dingen te doen.”

Precies zo kenden vrienden en collega’s hem. Collega Sven Versteeg schrijft op Instagram:

“Lieve vriend, mijn hart huilt! Je was een van de liefste mensen uit het vak en wat hebben wij nog gelachen tijdens de opnames van Kom je bij me eten?

Talloze BN’ers hebben inmiddels hun medeleven betuigd aan de familie. Onder hen ook vriend Wolter Kroes, die zichtbaar kapot is van het nieuws en in een video kort maar geëmotioneerd reageert.

Plots overleden

De familie maakte het overlijden gisteren bekend. Bij een zwart-witfoto van René schreven zij:

“Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van René Karst. René is gisterenmorgen niet meer wakker geworden en op een vredige manier heengegaan. We zijn ontroostbaar. Met zijn muziek, zijn warmte en unieke persoonlijkheid heeft hij vele, maar vooral onze harten geraakt.”

Bron: