Terwijl op sociale media nog volop wordt geroepen dat men op de PVV stemt, heeft D66 verrassend de verkiezingen gewonnen. Daardoor is de kans groot dat Rob Jetten de nieuwe premier van Nederland wordt. Officieel is het nog niet zover, maar één ereplaats heeft hij nu al: in de snackbar. Een oude klassieker heeft daar namelijk zijn naam gekregen.
De oudere generatie kent presentator Jos Brink nog wel, van tv-programma’s als Wedden, dat…? en Bananensplit. Vroeger werd een frikandel met pindasaus (en soms wat mayo) gekscherend een “Jos Brinkie” genoemd. Die bijnaam verwees op ondeugende wijze naar Brinks openlijk homoseksuele geaardheid – destijds bedoeld als knipoog, maar inmiddels vooral gedateerd.
Van Jos Brinkie naar Rob Jetten
Snackbar Van de Belt in Belt-Schutsloot vond het tijd voor een update en doopte de snack om tot de “Rob Jetten”. Zo krijgt de vertrouwde frikandel speciaal een nieuw jasje met een flinke knipoog naar de huidige politiek. De actie ging razendsnel rond op internet en sindsdien kun je daar een “Robbie Jetten” bestellen als je trek hebt in een frikandel met pindasaus.
Of iedereen de grap kan waarderen, is een tweede – humor ligt tegenwoordig nu eenmaal een stuk gevoeliger dan vroeger.






