De nieuwste aflevering van The Tribute: Battle of the Bands zorgt voor flinke ophef. Een band moest het programma verlaten, niet vanwege hun zang of spel, maar puur omdat de jury niets met hun muziek had. Kijkers zijn woedend, zo blijkt uit reacties op social media.

De BZN-tributeband IIIusion stond vorige week al in de gevarenzone en kreeg deze week van de jury te horen dat ze moesten vertrekken. Niet omdat ze slecht presteerden, maar omdat de juryleden BZN-muziek simpelweg niet waarderen. Dat schiet bij veel kijkers in het verkeerde keelgat.

Als presentator Johnny de Mol het oordeel van jurylid Cesar Zuiderwijk vraagt, is hij duidelijk: „Ik moet zeggen, als er gezwaaid moet worden, breken mij de koude rillingen uit.” Hij voegt er wel aan toe: „Sorry, ik weet dat jullie goed spelen en met veel enthousiasme.” Toch geeft hij slechts een 7.

Angela Groothuizen benadrukt juist waar het programma volgens haar om draait: „Dit is waar het programma over gaat: mensen met een beroep en bandliefde. Jullie kijken ook allemaal zo blij en dan zie je dat iedereen in de zaal gaat staan.” Ondanks haar lovende woorden blijft haar cijfer steken op een 7,5.

Op sociale media reageren kijkers furieus op de lage waarderingen en het commentaar van de jury. „Je zit in een jury. Persoonlijke smaak moet er dan even niet toe doen. Beoordeel het kunnen van de band en of de tribute klopt”, schrijft iemand. Een ander herhaalt dezelfde kritiek.

Ondertussen profiteren andere bands van de situatie. De Golden Earring-tributeband Coming On Strong maakt grote indruk en eindigt, samen met publieksfavoriet Beach Boys’ Best, bovenaan het klassement.

Bron: