Een vrachtvliegtuig van UPS is dinsdag kort na vertrek van een luchthaven in de Amerikaanse staat Kentucky neergestort. Op beelden is een enorme rookontwikkeling te zien. Volgens gouverneur Andy Beshear kwamen drie mensen om het leven en raakten zeker elf anderen gewond.
Tijdens een persconferentie zei Beshear dat hij verwacht dat het dodental verder zal oplopen. De drie bemanningsleden die zich aan boord van het toestel bevonden, zijn nog niet meegerekend in de officiële cijfers; hun toestand is vooralsnog onbekend.
Rond het Muhammad Ali International Airport in Louisville is een noodbevel uitgevaardigd waarin inwoners wordt opgeroepen binnen te blijven. Het 34 jaar oude vliegtuig, een McDonnell Douglas MD-11F, was onderweg als vlucht UPS2976 van Louisville naar Honolulu (Hawaï).
Omdat het toestel net was opgestegen voor een langeafstandsvlucht, had het nog ongeveer 41.000 gallons aan kerosine aan boord, aldus burgemeester Craig Greenberg. Die grote hoeveelheid brandstof veroorzaakte de enorme vuurzee na de crash.
Uit vluchtgegevens van Flightradar24 blijkt dat het vliegtuig kort na het opstijgen hoogte verloor en vervolgens van de radar verdween. Bij de crash werden twee gebouwen geraakt: een recyclingbedrijf en een winkel voor auto-onderdelen.
— Breaking Aviation News & Videos (@aviationbrk) November 4, 2025
Massale inzet van hulpdiensten
Volgens burgemeester Greenberg stortte het vliegtuig neer op een loods aan het einde van de startbaan. De impact zorgde ervoor dat brokstukken en brandende brandstof zich over het gebied verspreidden.
De politie van Louisville meldde dat de hulpdiensten massaal zijn uitgerukt. “We reageren op een actieve situatie met brand en brokstukken,” aldus de Louisville Metro Police Department. Inwoners werden dringend verzocht het gebied te vermijden.
In de omliggende wijken werd bovendien een noodmelding verstuurd: “Er heeft zich een incident voorgedaan in de buurt van de luchthaven. Blijf binnen en vermijd het gebied totdat er nieuw bericht komt.”
Zwarte rook boven de stad
Op sociale media circuleren beelden van dikke zwarte rookwolken die boven het industriegebied ten zuiden van de luchthaven uitstijgen. De rook is volgens ooggetuigen in grote delen van Louisville zichtbaar.
Hulpdiensten werken nog aan het blussen van de brand, en het hele gebied is afgezet.
UPS, dat zijn luchttransport-hoofdkwartier op de luchthaven van Louisville heeft, bezit in totaal 291 vrachtvliegtuigen. Een gemeenteraadslid omschreef het bedrijf in de New York Times als “de economische ruggengraat van de stad.”
BREAKING Reports of a crash involving a UPS cargo plane near Muhammad Ali International Airport in Louisville, Kentucky. More details to follow. pic.twitter.com/ypQ2yOUUkQ
— Breaking Aviation News & Videos (@aviationbrk) November 4, 2025
Plane crash on takeoff in Louisville Kentucky pic.twitter.com/u7vSIClki8
— Powerful Mason Kelly™️ (@BEASTfromEAST73) November 4, 2025
There is very clearly ash falling out of this smoke plume that appears to be near the airport. pic.twitter.com/orRknIx9SX
— Marc Weinberg (@MarcWeinbergWX) November 4, 2025





